Visuaalne sisuturundus – pildi ja video roll sisuturunduses ja reklaamis

Selles artiklis käsitlen seda, miks visuaalne sisuturundus aitab liiklust ja müüki kodulehele suunata. Eelkõige just e-poodidel. Vaatan ka visuaalse sisu tüüpe ja kuidas neid saab rakendada, sh sotsiaalmeedias.

Pildid ja videod aitavad meeles pidada

Edgar Dale, ameerika haridusfilosoof, kes on kuulus kogemuste koonuse nime all tuntud õppemudeli väljatöötamise eest, teadis juba 20. sajandi keskpaigaks, et visuaal aitab inimestel meelde jääda.

Dale ütles, et inimesed mäletavad ainult 10% sellest, mida nad loevad, 20% sellest, mida nad kuulevad ja 50% sellest, mida nad kuulevad ja näevad. Need ettekujutused tähelepanu ulatusest saavad 21. sajandil üha suuremat tähelepanu, kus turundajad mõistavad visuaalse elemendi olulisust oma sisuturunduse strateegias.

Edgar Dale koonus, Researchgate.net
Edgar Dale koonus, Researchgate.net

Mis on visuaalne sisuturundus?

Visuaalset sisu võib defineerida kui mis tahes sisu, mis püüab pilku köita. See pilgu püüdmine toimub läbi atraktiivsete värvide ja kujunduse. Visuaalne sisu võib olla erinevates vormides – infograafikud, pildid, videod, meemid.

Mis puutub turundusse, siis erinevus traditsioonilise sisuturunduse ja visuaalse sisuturunduse vahel on see, et esimene üritab publikut meelitada peamiselt juttudega, teine aga jutustab peamiselt visuaalide abil.

Visuaalse sisuturunduse eesmärk on sisu kiiremini kätte anda, sest visuaale on lihtsam lugeda ja meelde jätta. Lõppude lõpuks ütleb ju ka ingliskeelne kõnekäänd “Pilt räägib tuhat sõna”.

Miks visuaalne sisuturundus e-poodidele?

Facebook ja Instagram on suurepärased näited selle kohta, kui tõhusalt visuaalid kaasamist hõlbustavad.

Neil saitidel sotsiaalmeedia postitusi vaadates märkad, et visuaalidega Instagrami ja Facebooki postitused saavad üldiselt rohkem reageeringuid ja suhtlemist, kui tavalised tekstipostitused. Rohkem reaktsioone ja suhtlust on see, mida iga e-poe haldur peaks edenema.

Siin on vaid mõned põhjused, miks võiksid investeerida osa oma sisuturundust visuaalsesse sisuturundusse:

Inimesed otsivad visuaale

Sotsiaalmeedia tööriistade pakkuja HubSpoti poolt läbi viidud 2018. aasta veebiküsitluses jõudis järeldusele, et 54% tarbijatest soovis näha rohkem brändi või ettevõtte videosisu. Google uurimus YouTube põhjal ütleb, et 7 kümnest vaatajast kasutab platvormi oma töö, õpingute või hobidega seotud probleemide lahendamiseks.

Video roll turunduses. Hubspot
Video roll turunduses. Hubspot

See statistika näitab, et enamus inimesi ei otsi kirjutatud sisu probleemide korral. Nad tahavad midagi, mida nad saaksid vaadata kuidas probleeme lahendada.

E-poodide halduritele, kes soovivad oma saidile rohkem külastajaid meelitada, tähendab see, et rohkemate visuaalide loomine on õige tee.

Pildid ja videod käivitavad reaktsiooni

Visuaalide jõu nägemiseks reaktsiooni käivitamisel pead uuesti pöörduma sotsiaalmeedia poole. Uudiste veebisaidi Boston.com andmetel suurendavad albumi või fotoga postitused seotust kuni 180% rohkem kui need, kellel pole seda.

Sinu lõppeesmärk on ju, et keegi sirutaks käe oma virtuaalse rahakoti poole, suurendades sinu konversioonimäärasid. Kui lisad oma veebisaidile videod, on uuringute järgi 85% suurem tõenäosus, et ost sooritatakse peale video vaatamist.

Visuaalse sisu tüübid turunduses

The Social Science Research Network viis läbi uuringu ja jõudis järeldusele, et 65% meist on visuaalsed õppijad. Ehkki enamikule inimestele meenub videovorming, kui me räägime sisust, on lisaks mitut muud tüüpi sisuturunduse vorminguid:

Pildid sisuturunduses

Pildid tunduvad ilmse visuaalina, mida artiklisse lisada. Kuid üllatavalt palju tooteid ja teenuseid on endiselt ilma nendeta, rääkimata artiklitest sinu kodulehel. National Retail Federation tegi uuringu, mille tulemustes selgus, et 67% klientidest peab pilte olulisemaks kui tootespetsiifilist teavet, pikki kirjeldusi ja toote ülevaadet.

Kui aga pildid pole piisavalt hea kvaliteediga, võivad need kahjustada sinu veebiturundust. Kasuta professionaalset fototeenust.  Sa ei tahaks ju, et hea toode oleks halbade visuaalide tõttu tagasihoidlike müügitulemustega? Parim on kasutada pilkupüüdvaid originaalpilte. Kui sa ei tee kvaliteetseid pilte, kuidas veenda ostjat, et sul on kvaliteetseid tooteid?

Loe nõuandeid piltide kujundamise kohta kahest varasemast artiklist:

Sotsiaalmeedia piltide kujundamise ABC vol 1

Sotsiaalmeedia piltide kujundamise ABC vol 2

Milliseid pilte postitada sotsiaalmeediasse
Sotsiaalmeedia pildipostituse ideed

Infograafikud

 Content Marketing Institute uuringus jõuti järeldusele, et infograafikud on üks viiest populaarseimast visuaalse sisu tüübist. Kuigi kui ma mõtlen Eesti peale siis siin on küll nende kasutamine üsna tagasihoidlik.

Infograafik on teabe esitamine, kasutades erinevaid vorminguid, nagu diagrammid, graafikud, pildid ja muud graafilise kujunduse elemendid.

Ehkki infograafikutes kasutatakse teksti, peaks see olema võimalikult minimaalne. Infograafik peab kasutama visuaalset jutuvestmist, et oma sõnum ja teave edasi anda ning keerukaid andmeid oleks lihtsam mõista.

Infograafikud on võimsad tööriistad, kuna need ühendavad visuaalid tekstivormingutega, meeldides mõlemale ajupoolele. Üldiselt on nähtud, et see kiirendab ja suurendab mõistmist ning mäletamist. Andmete visualiseeringuid on palju lihtsam mõista kui tabeleid või statistikat täis teksti.

Need sobivad suurepäraselt ka müügivihjete genereerimiseks ja osana suurematest turunduskampaaniatest. Saad neid pakkuda maandumislehel allalaaditavatena või suurema aruande teaserina, mille jaoks kasutajad on nõus oma kontaktandmeid vahetama.

Videod sisuturunduses

YouTube’i kasutajaid on üle 2 miljardi. Otsingumootori optimeerimise (SEO) tööriista pakkuja Ahrefs.com andmetel oli selle aasta mai seisuga YouTube nende nimekirjas kõige külastatavam veebisait. Orgaanilise otsingu kaudu külastatakse seda hinnanguliselt üle 1,6 miljardi korra kuus.  YouTube’i kuu liiklus on 8 564 946 885, mis on üle 5 miljardi rohkem kui teisel kohal olev Facebookil.

Ülaltoodud numbrid näitavad, et kõigil, kellel pole endiselt videoturunduse strateegiat, võivad kaotada tohutut vaatajaskonda. Videod on kõige lähedasem asi toodete tegelikule tutvustamisele külastajatele ja potentsiaalsetele ostjatele.

Meemid sisuturunduses

Meemid on visuaalse sisu vorm, mis koosnevad piltidest või muudest visuaalse kunsti vormidest ning millele on lisatud naljakad tekstid. Kui asjakohases kontekstis kasutatakse õigeid meeme, võivad need tekitada positiivse mõju ja eristada sind oma konkurentidest. Neil on ka suur potentsiaal viraalseks minna.

Meemidele omistatakse sageli Ameerika laulja Lil Nas X laulu “Old Town Road” turundamine. Laulu remiks oli ajaloo pikimana Billboard Hot 100 esikohal.

Ettekanded sisuturunduses

Uuringute põhjal jõutakse järeldusele, et visuaalseid abivahendeid kasutavad esinejad veenavad 43% rohkem kui need, kes seda ei kasuta. Eelkõige võivad SlideShare, PowerPoint jt esitlused aidata sul esitada pikka teemat köitvalt. Taaskord on see mõttekoht, sest ka neid Eestis just ülemäära sageli ei näe.

Visuaalse sisu roll sotsiaalmeedias

Taskukohaste nutitelefonide, uue aja rakenduste ja sotsiaalmeedia platvormide nagu Instagram, Pinterest, YouTube ja Snapchat ilmumine on muutnud sotsiaalmeedia tõhusaks platvormiks, et saada paremaid visuaalse sisu tulemusi.

Venngage.com sisuturundajaid hõlmanud uuringu tulemused näitavad, et sotsiaalmeedia oli visuaalse sisu peamine kasutuskoht: 49% kasutas visuaale Facebooki jaoks, 47% kasutas neid Instagramis, 42% LinkedIni jaoks ja 33% Twitteris.

See tähendab, et sotsiaalmeedia turundusstrateegia ei ole rahulik jalutuskäik pargis, arvestades, et nendele platvormidele laaditakse iga päev miljoneid sisu. See on tormiline ellujäämise kursus vahutavas meres.

Sinu sisul võib olla raske massist eristuda. Seepärast pead selgelt määratlema oma peamise persoona ning tegema sellist visuaalset sisu, mis teda enim köidab.

Sõnad vs pildid. Blektr
Sõnad vs pildid. Blektr

Kuidas juurutada visuaale oma sisuturundusse?

Tunne oma vaatajaskonda:

see tagab, et tead, millised visuaalid sinu sihtrühmale meeldivad. Visuaalide kasutamine, vaatajaskonnale hoolikalt mõtlemata, võib olla lausa kahjulik, sest võid kedagi näiteks solvata.

Kasuta erinevaid visuaale:

pea meeles, et kõik visuaalid ei tööta samal viisil. Mõni on võimsam kui teine. Seega pead jälgima reaktsiooni, mida saad, kui kasutad erinevat tüüpi visuaale (videod, pildid, infograafikud jne). Nii saad teada, mis sinu publikule sobib ja mis mitte.

Keskendu kvaliteedile:

kui sa ei suuda oma veebisaidil pakkuda kvaliteetset visuaali, on publikut raske veenda, et pakud kvaliteetset toodet. Seega soovitan keskenduda kvaliteedile, mitte kvantiteedile. Parimate tulemuste saamiseks kasuta professionaalide teenuseid.

Paku lahendusi sotsiaalmeedias:

inimesed otsivad sotsiaalmeedias oma probleemidele lahendusi. Kasuta neid platvorme väärtusliku visuaalse sisu edastamiseks.

Loo ja hinda oma strateegiat:

loo oma visuaalse sisuturunduse strateegia lähtudes oma persoonast. See strateegia määrab, kuidas sa oma sisu lood ja esitad ning selle tõhusust jälgid.

 

 

Kas oled sisuturundustegevuses juba visuaalse sisustrateegia paika pannud? Kuidas see sinu jaoks töötab (või ei toimi)?

 

Brit Mesipuu, Milos OÜ, Milos reklaam, sisuloome, koolitused, turundus
Brit Mesipuu

Tegevjuht

MILOS OÜ
tel.+372 521 5511
brit@milos.ee
www.milos.ee
https://www.facebook.com/milosreklaam
https://ee.linkedin.com/in/britmesipuu

 

Artikkel valmis koostöös The Ecomm Manager’iga