Kuidas valida Facebooki reklaamile eesmärk, mis tooks soovitud kasu?

Facebook ei loe sinu mõtteid. Kuidas võtta oma reklaamirahast maksimum ja valida õige Facebooki reklaami eesmärk? Meta kampaania eesmärgi (campaign objective) valimine on esimene samm, mille sa pead tegema kui alustad reklaami üles panekuga Ads Manageris. Samamoodi on see ka kohe esimene võimalus teha viga, mis mõjutab ülejäänud reklaami samme ja selle toimimist.

Kuidas valida õige Facebooki reklaami eesmärk?

Julgeks väita, et päris paljude ettevõtete seas on eesmärgi valik alahinnatud tegur Facebooki (Meta) reklaamikampaania loomisel. Põhjus sageli lihtsalt põhjus, et ei mõisteta selle mõju reklaami näitamisele.

Tänapäeval, mil rõhk on sihtrühma laiendamisel (kõikvõimalikud Adv+ jne sihtrühmad) ja laial sihistamisel, on toimivuse eesmärk olulisem kui kunagi varem. Varem üritas Meta leida inimesi sinu poolt valitud sihtrühmast, kes tõenäolisemalt soovitud toimingu teevad. Nüüd aitavad Facebooki tublisti edasi arenenud sihtimisvalikud leida inimesi ka väljaspool sinu enda poolt valitud sihtrühmi.

Tea aga, et Facebooki reklaami eesmärgi valik on üks vähestest teguritest (koos sihtimisvalikute, reklaamiteksti ja loovmaterjalidega), mis otseselt mõjutab seda, kes sinu reklaame näeb. Kas seda näidatakse lihtsalt maksimaalselt paljudele või peaks selle nägemise taga olema ka mingi mõistlik tegevus? Just seda saadki mõjutada õige optimeerimisvaliku tegemisega. Seega ära jäta seda tähelepanuta, kui soovid oma reklaamikulusid arukalt kasutada.

Loe ka artiklit, kuidas vältida Facebooki reklaamikonto blokki.

Kuid jah, tuleb tunnistada, et nende valikute rohkus võib esmapilgul hirmutada. Kuid nüüd ilma pikema sissejuhatuseta, asun asja juurde ehk siis

miks on vaja valida Facebooki reklaamile õige eesmärk?

Kahjuks üpris tihti näen seda, et valitakse lihtsalt traffic/liiklus või reach/ulatus, sest alati on nii tehtud. Ma ei ütle, et see on vale, mõne sõnumi jaoks ongi see kõige õigem. Küll aga sooviksin, et teaksid ka teisi võimalikke Facebooki reklaami eesmärke ja kuidas neid valides saaksid oma kampaania eesmärke paremini saavutada.

Järgnevalt proovin aidata sulle selgemaks teha iga Facebooki reklaami eesmärgi / campaign objective erilisust ja pakun sulle sinna juurde ka mõningaid mõtteid, millal oleks see eesmärk õigem kasutusele võtta.

Facebook Business Manageri ülesehitus
Facebook Business Manageri ülesehitus

Facebooki reklaami eesmärk vs reklaami optimeerimise valikud Meta kampaaniates

Kuigi kampaania eesmärk aitab reklaamikampaania loomise protsessi lihtsustada, piirates reklaamikomplektis ja reklaamis saadaval olevaid valikuid, ei määra see siiski ära, kelleni / mis alustel see reklaam edastatakse.

Reklaami optimeerimise valik on aga see, mis tegelikult määrab, kuidas/kellele su reklaame edastatakse.  reklaame kohale pannakse.

ODAX ehk Meta reklaamide erinevad eesmärgid

2022. aasta algusest on reklaamide eesmärgid kokku võetud lühendiga ODAX (Outcome Driven Ad Experiences). (PS! Siin saad lugeda 148 turunduse ja sotsiaalmeediaga seotud lühendi artiklit!) Selle tulemusena on reklaami eesmärkide arv viidud 6 erinevani (vaata ülemist pilti). Kui sul on eestikeelne Facebook, näed põnevaid tõlkeid:

  • *Awareness – Teadlikkus 
  • *Traffic – Liiklus
  • *Engagement Kihlus
  • *Leads – Müügivihjed
  • *App promotionRakenduse reklaam
  • *Sales – Soodusmüük

Kuidas Facebooki reklaami eesmärk mõjutab kampaania tulemuslikkust?

Facebooki reklaamile seatav eesmärk mõjutab kindlasti reklaami tulemuslikkust, kuid see ei määra täielikult reklaami toimivust. Siiski valitud kampaania eesmärk mõjutab seda, kuidas üles seatavat reklaami täpsemini optimeerima hakata saad.

Näiteks kui valid kampaania eesmärgiks liikluse või soodusmüügi, ja seejärel optimeerid selle näitamistele / impressions, keskendub kogu su kampaania siiski lihtsalt näitamistele, millel ei pruugi olla mitte midagi seost reaalsete kodukale klikkimiste (liiklus) või ostudega (soodusmüük). Meta silmis on su peamine eesmärk saada näitamisi, seega neid ta sulle otsima ka hakkab.

Pildina: valides Trafficu, ära vali Performance goaliks sealt impressionsit, sest see nullib Meta silmis su peamise eesmärgi – Trafficu / kodulehele liikluse – optimeerimise.

Valides Facebookis trafficu eesmärk optimeeri kodulehe liiklusele

Miks on oluline valida Facebooki reklaamile õige eesmärk ja optimeerimine?

Iga kord Facebooki reklaami tegema hakates mõtle, mida sa tahaksid, et Meta su reklaami tagajärjel teeks. Ehk siis mis on su põhiline soov selle kampaaniaga saavutada? Valides Facebooki reklaamile õige eesmärgi ja optimeerimise, muudab see soovitud tulemuse saamise tunduvalt tõenäolisemaks. Samas pane ka tähele, et sageli on sama eesmärgi poole püüdlemiseks mitu teed.

Aga nüüd siis kõik Facebooki reklaami eesmärgid ühekaupa. NB! Kasutan edaspidi palju inglise keelseid väljendeid, kuna minu Facebook on seadistatud ingliskeelseks ja mõnda asja on nagu ülimalt raske tõlkida, sest see on nii levinud väljend 😊

1.    Awareness

Konversiooni asukoha valikud:

  • Puuduvad

Reklaami optimeerimise valikud (*ainulaadsed awarenessile):

  • * Reach / Levik: eesmärk jõuda võimalikult paljude inimesteni.
  • *Ad Recall Lift: eesmärgiks jõuda võimalikult paljude inimesteni, kes su reklaami pärast ka mäletavad.
  • Impressions / Näitamised: soovid näidata oma reklaame võimalikult palju kordi.
  • ThruPlay Views: eesmärk, et inimesed vaataksid sinu videot vähemalt 15-sekundit või kogu videot, kui see on lühem kui 15 sekundit.
  • 2-Second Continuous Video Views: soovid, et sinu videot vaadataks järjest vähemalt 2 sekundit (vähemalt 50% pikslitest ekraanil)

Mida ainulaadset pakub sulle Awarenessi reklaami eesmärk?

Kui soovid, et sinu reklaami näeksid maksimaalselt palju inimesi (kes seda hiljem ka mäletaks), on Awarenesse eesmärk mõistlik valik. Siinkohal on ka hea see, et selle eesmärgi valikul saad oksjoni/ Auction  raames kasutada sageduspiirangut / frequency cap. Ehk siis seda, mitu korda üks inimene max reklaami näha võiks.

Miks valida Facebook Awareness reklaamitüüp?

Mina ülemäära tihti seda reklaami eesmärki ei vali kuna soovin konkreetsemaid käike. Selle eesmärgi valikuga ei sea sa prioriteediks konkreetset toimingut (ost, klikk, lead jne). Sa lihtsalt tahad, et inimesed su reklaami (passiivselt) vaataksid. Samuti vajab selle korralik toimimine ka suuremaid eelarveid.

Soovitaksin Awarenessi kasutada koos Ad Recall Liftiga brändinguks, et leida uusi sind meelde jätvaid potentsiaalseid kliente.

Teine mõttekoht oleks ka väiksemad, kuid väga kasulikud sihtrühmad. No näitena inimesed, kes jätsid ostukorvi pooleli. Seega lood neist sihtrühma ja valid siis Reach eesmärgi. Miks? Sest optimeerides ostule ei pruugi sa õppimisfaasist väljuda. Reachiga aga neid püüda saad. Kuid hästi oluline on jälgida siin reklaami sagedust (frequency cap)!

2.    Traffic

Konversiooni asukoha valikud:

  • Koduleht: suuna liiklust oma kodulehele.
  • Rakendus / App: suuna liiklust oma rakendusse.
  • Sõnumirakendused: pane inimesi oma brändiga suhtlema Messengeri, WhatsAppi või Instagrami kaudu.
  • Kõned: pane inimesi reklaami tulemusena oma ettevõttele helistama.

Reklaami optimeerimise valikud:

  • Maandumislehe vaated: kodulehe maandumislehe või reklaamiga lingitud Instant Experience’i vaatamine.
  • Lingiklikid: reklaami eesmärk on, et inimesed klikiksid reklaamis olevale lingile.
  • Daily Unique Reach / Igapäevane unikaalne levik: eesmärk jõuda inimesteni mitte rohkem kui 1 kord päevas.
  • Vestlused: jõuda inimesteni, kes suurema tõenäosusega sinuga suhtlema hakkavad.
  • Impressions/Näitamised: kuvada oma reklaame maksimaalselt palju kordi.
  • Kõned: jõuda inimesteni, kes tõenäoliselt sulle helistavad.

Mida ainulaadset pakub sulle Traffic reklaami eesmärk?

Ausalt öeldes suurt mitte midagi. Kõiki samu optimeerimisi saad valida ka teiste Meta reklaamide eesmärkide juures.

Miks valida Facebook Traffic reklaamitüüp?

Kui su peamine eesmärk on inimesed näiteks lihtsalt kodukale saada. Selle liikluse kvaliteet on aga küsitav, mistõttu võib tagajärjeks olla lihtsalt hunnik lingile klikkimisi (ja seeläbi kodulehe reta sihtrühma pea peale paiskamine).

Seega seda reklaami eesmärki valides oleksin ma pisut rohkem valvel sihtrühma ning reklaami asukohtade (placement) valikul. Muidu võib olla tulemuseks, et Meta optimeerib su reklaami nägemist sedasi, et näitab kõige soodsamatel pindadel väheatraktiivsetele „odavatele“ inimestele.

3.    Engagement

Konversiooni asukoha valikud (*ainulaadsed engagementile):

  • * Eesmärk, et inimesed vaataksid videot, postitust või suhtleksid sinu loodud sündmusega.
  • * Eesmärk panna inimesed oma Facebooki lehe või postitusega kaasa rääkima.
  • * Pane inimesi oma brändiga suhtlema Messengeri, WhatsAppi või Instagrami kaudu.
  • Koduleht:Saada inimesi oma kodulehele.
  • Äpp:Pane inimesi oma rakendusega suhtlema.
  • Kõned: pane inimesi reklaami tulemusena oma ettevõttele helistama.

Reklaami optimeerimise valikud:

  • Lehe meeldimised: saada lehele rohkem laike.
  • ThruPlay Views: eesmärk, et inimesed vaataksid sinu videot vähemalt 15-sekundit või kogu videot, kui see on lühem kui 15 sekundit.
  • 2-Second Continuous Video Views: soovid, et sinu videot vaadataks järjest vähemalt 2 sekundit (vähemalt 50% pikslitest ekraanil)
  • Vestlused: jõuda inimesteni, kes võiksid suurema tõenäosusega sinuga sõnumirakenduste kaudu ühendust võtta.
  • Konversioonid: saada inimesi, kes teeksid su kodukal mingit konkreetset tegevust (mitte väärtusepõhine)
  • Maandumislehe vaated: kodulehe maandumislehe või reklaamiga lingitud Instant Experience’i vaatamine.
  • Lingiklikid: reklaami eesmärk on, et inimesed klikiksid reklaamis olevale lingile.
  • Daily Unique Reach / Igapäevane unikaalne levik: eesmärk jõuda inimesteni mitte rohkem kui 1 kord päevas.
  • Impressions/Näitamised: kuvada oma reklaame maksimaalselt palju kordi.
  • App Events / Rakenduses tehtavad sündmused: eesmärk, et inimene teeks vähemalt kord ühe konkreetse tegevuse.

Mida ainulaadset pakub sulle Engagement reklaami eesmärk?

Kui su soov on, et sinu Facebooki reklaami tagajärjel nö. suhestutakse su reklaamiga (vaadatakse videot, tehase miskit postitusega, reageeritakse sündmusele, pandaks lehele like või kirjutatakse Messengeri), on Engagement väga õige valik.

Miks valida Facebook Engagement reklaamitüüp?

Esiteks, kui soovid saada mingit toimingut, mida ennist kirjutasin – seotud Facebooki lehe, postituse, videote või Messengeriga. Kuid taaskord pane tähele, et see millele Facebooki algoritm reklaami optimeerib, ei pruugi rahalises mõttes pangakontole mõju avaldada. Ehk siis nagu ma klassikaliselt ütlen – Facebooki lehe läikide arv on edevusemõõdik. Usalduskrediidi saamiseks peaks neid olema, kuid Facebooki lehe läikide arv ei ole korrelatsioonis sinu ettevõtte pangakonto suurusega.  

Üks mõttekoht on aga näiteks see, et kui tahad oma blogipostitust reklaamida, paned selle nt oma Facebooki seinapostituseks. Nüüd aga valid Enagement reklaami eesmärgi, reklaami nö. visuaaliks (Ad creative) olemasoleva postituse ja optimeerid selle (Performance goal) kohandatud sündmusele (custom event). Näiteks on selleks mingi aeg ( a’la 1 minut) või lehe scrollimise %.

Sisuliselt on siin aga tegemist siis Lead ads’ iga. Sa lihtsalt ei suuna liiklust valimatult, vaid proovid täpsema optimeerimisega saada kvaliteetsemat liiklust oma blogipostitusele.

See sobib kenasti ka siis, kui sa tahad täpsemat sihtimist eesmärgile, millel puudub konkreetne rahaline number. Sales eesmärk soovib konversiooni väärtust, seega võid selle asemel proovida Engagement eesmärki, mis on justkui hüppeplatvorm hilisemate standart eventide jaoks (ostukorvi lisamised, maksmisega alustamine, sisu vaatamine).

Facebook engagement reklaami eesmärk ja selle optimeerimise valikud

4.    Leads /Müügivihjed

Ma kasutan siin kohal sõna liid, sest seda on kaustatud tegelikult ka akadeemilistes materjalides. Pikemalt öelduna tähendab see nt kontakti, potentsiaalset klienti.

Konversiooni asukoha valikud (*ainulaadsed Leadsile):

  • *Instant Forms: eesmärk panna inimesi vormi täitma
  • *Instant Forms ja Messenger: eesmärk, et täidaks vormi või suhtleks Messengeris
  • *Instagram: genereeri liide/kontakte Instagrami vestluste kaudu
  • Koduleht: genereeri liide oma veebisaidi kaudu
  • Messenger: genereeri liide, alustades vestlusi Messengeris
  • Kõned: genereeri liide, paludes inimestel sulle helistada
  • App/ Rakendus: genereeri liide oma rakenduse kaudu

Reklaami optimeerimise valikud:

  • Liidid: eesmärk, et reklaami nägija jagaks sulle kontaktandmeid Instant Formsi, Instagrami vestluste või Messengeri kaudu.
  • Konversiooniliidid: kliendid, kes võiksid tõenäolisemalt sinult osta peale kontakti jagamist.
  • Konversioonid: soov, et reklaami nägija teeks sinu kodulehel mingi konkreetse toimingu (mitte väärtusepõhine)
  • Maandumislehe vaated: sinu kodulehe maandumislehe või reklaamiga lingitud Instant Experience’i vaated.
  • Lingiklikid: reklaami eesmärk on, et inimesed klikiksid reklaamis olevale lingile.
  • Daily Unique Reach / Igapäevane unikaalne levik: eesmärk jõuda inimesteni mitte rohkem kui 1 kord päevas.
  • Impressions/Näitamised: kuvada oma reklaame maksimaalselt palju kordi.
  • Kõned: jõuda inimesteni, kes tõenäoliselt sulle helistavad.
  • Vestlused: jõuda inimesteni, kes suurema tõenäosusega sinuga suhtlema hakkavad.
  • App Events / Rakenduses tehtavad sündmused: eesmärk, et inimene teeks vähemalt kord ühe konkreetse tegevuse.

Mida ainulaadset pakub sulle Leads reklaami eesmärk?

Siin on üpris mitmeid erinevusi võrreldes teiste Facebooki reklaami eesmärkidega. Sa saad panna inimesi võimalikult mugavalt oma kontakte jagama Instant Formside, Messengeri või Instagrami vahendusel.

Miks valida Facebook Leads reklaamitüüp?

Siis, kui soovid koguda igasuguseid liide/kontakte. Kui saadad sama toimingut tegema oma kodulehele, võib need paar lisaklikki saada saatuslikuks. Seega on siin lisaliigutuste arv minimeeritud.

Aga samas tuleb ikka mõelda ka, et mis on see, millega sa suudad oma potentsiaalset klienti kontakte sedasi kiirelt jagama? Seega aeg ajalt saadan ikka hoopis kodulehele, et saaksin pikemal maandumislehel neid seda tegema veenda (ja teha reta sihtrühm neist, kes lõpuks ikka kontakti ei saatnud).

Facebooki reklaamikampaania ülesehitus
Facebooki reklaamikampaania ülesehitus

5.    App Promotion

Konversiooni asukoha valikud:

  • Sinu äpp

Reklaami optimeerimise valikud (*ainulaadsed App Promotionile):

  • Rakenduse installimine.
  • Rakenduse installimine ja rakendusesündmuste (app events) tegemine.
  • Rakenduses suurema tõenäosusega suurema väärtusega ostude tegemine, kõrgem ROAS.
  • Eesmärk panna inimesed vähemalt ühe korra sinu rakenduses mingit konkreetset toimingut (app events) tegema.

Ääremärkus: Konversioonide väärtus on funktsioon, mida saab kasutada ainult Sales eesmärgi raames. See unikaalsus tuleneb asjaolust, et konversioonide väärtus keskendub rakendusesündmustele. Ehk siis sa saad optimeerida spetsiaalselt rakenduses toimuvate konversioonide väärtuse järgi. Teisisõnu – suunata reklaami inimestele, kes tõenäoliselt teevad rakenduses suuremaid oste.

Mida ainulaadset pakub sulle App Promotion eesmärk?

Optimeerimine rakenduse installide ja rakenduses tehtud suure väärtusega ostude jaoks.

Miks valida Facebook App Promotion reklaamitüüp?

Kuigi tehniliselt saad oma äppi/rakendust reklaamida ka teiste reklaami eesmärkide abil, on kõige täpsem kasutada selleks ülesandeks just App Promotion eesmärki.

6.    Sales

Konversiooni asukoha valikud:

  • Koduleht: eesmärk saada müüki ja konversioone kodulehelt.
  • Rakendus: eesmärk saada müüki ja konversioone äpist.
  • Koduleht ja rakendus: eesmärk saada müüki ja konversioone kodulehelt ja äpist.
  • Sõnumirakendused: pane inimesi endaga suhtlema Messengeri, WhatsAppi või Instagrami vahendusel.
  • Kõned: eesmärk saada müüki ja konversioone läbi telefonikõnede.

Reklaami optimeerimise valikud (*ainulaadsed Sales eesmärgile):

  • Konversioonid: eesmärk, et sinu kodulehel tehtaks mingit konkreetset tegevust  (väärtusepõhine)
  • Konversioonide väärtus: eesmärk, et sinu kodulehel tehtaks suurema tõenäosusega suuremaid oste.
  • Maandumislehe vaated: kodulehe maandumislehe või reklaamiga lingitud Instant Experience’i vaatamine.
  • Lingiklikid: reklaami eesmärk on, et inimesed klikiksid reklaamis olevale lingile.
  • Daily Unique Reach / Igapäevane unikaalne levik: eesmärk jõuda inimesteni mitte rohkem kui 1 kord päevas.
  • Impressions/Näitamised: kuvada oma reklaame maksimaalselt palju kordi.
  • App Events / Rakenduses tehtavad sündmused: eesmärk, et inimene teeks vähemalt kord ühe konkreetse tegevuse.
  • Kõned: jõuda inimesteni, kes tõenäoliselt sulle helistavad.

Mida ainulaadset pakub sulle Sales reklaami eesmärk?

Saad reklaame optimeerida müükide arvule, et saaksid rohkem müüke, mis aga ei pruugi tähendada suuremat kasumit. Seetõttu on võimalik optimeerida ka müügi väärtusele, mis aitab saada suuremaid müüke ja paremat rahalist mõju (ROAS).

Miks valida Facebook Sales reklaamitüüp?

Sales sobib hästi kodulehe ostude tõstmise soovi korra. Kuid siin tuleb kindlasti tähele panna, et sa saaksid ka piisaval arvul mahtu (üldjuhul soovitatakse 50 tegevust ühe attribution window pikkuse aja kohta, mis vaikimisi on 7päeva aga saab ka muuta), et Meta ka korralikult optimeerima saaks hakata. Seetõttu tasub tihtipeale (väiksematel) astuda nö. samm tagasi ja optimeerida mitte nt ostu vaid ostukorvi lisamise peale.

Kuidas teha Facebooki reklaami. Infograafik. John Talk

Kuidas siis teha Facebooki reklaami õigesti?

Miljoni dollari küsimus? No päris vast mitte nii hull aga Facebooki/Meta reklaamide seadistamisel võib reklaami eesmärgi ja optimeerimise valikute tegemine esialgu hirmutada küll. Neid ei ole ju vaid paar.

Kuid nagu ülal öeldud, kui valid reklaami eesmärgiks linkide klikid, näitab Facebook sinu reklaami inimestele, kes kõige tõenäolisemalt neid linke klõpsavad. Sellisel juhul ei huvita algoritmi muu. Facebook ei hooli sellest, kas kasutajad liituvad sinu uudiskirjaga või ostavad midagi. Facebookil on isegi nö. suva, kas lehele tulija viibis su veebisaidil ühe sekundigi.

Tema jaoks on tähtis vaid see, et reklaami näidati inimesele, kes sooritas toimingu mida sina tahtsid – klikkis lingile. Ja Facebook siiralt usub, et sa oled sama rahul, kui tema, sest just neid klikke sa ju tahtsidki.

Seega jah, loe kogu see eelnev kirjateos mõttega läbi ja tee häid valikuid. Kuid hästi lihtsustatult võiks öelda, et

Facebooki reklaami tegemise lihtne juhend

on selline:

  1. Mõtle kõigepealt, mida sa saavutada tahad. Kas soovid saada rohkem koduka külastajaid, teha müüki või koguda liide?
  2. Nüüd vali oma eesmärgi saavutamiseks sobiv optimeerimise valik. Näiteks kui tahad müüki, vali optimeerimise valikutest “Konversioonid”.
  3. Kolmandaks vali Facebooki reklaami eesmärk, mis kõige paremini selle optimeerimise valikuga ühtib.

Kõige lihtsam Facebooki reklaami kavand

oleks aga selline:

  1. Mõtle esmalt soovitud tulemusele.
  2. Vali selle saavutamiseks parim optimeerimise valik.
  3. Vali reklaami eesmärk, mis soovitud optimeerimise valikuga kõige paremini ühildub.

Facebooki reklaamikampaania eesmärgi ja optimeerimise valimine on kriitiline samm, mis nõuab sinult teadlikku kaalutlemist ja strateegiat. Kui valid õige eesmärgi, saad suunata oma kampaaniat tulemuslikumalt, optimeerides reklaamide näitamist ja saavutades soovitud tulemused efektiivsemalt. Selline targem valik aitab sul kasutada reklaamieelarvet otstarbekalt, jõudes õige sihtrühmani ja suurendades kampaania mõju.

Vajad abi? Anna märku, saame ka koos mõelda, kuidas su reklaamirahasid otstarbekamalt suunata 😊 Kirjuta mulle: brit@milos.ee

Loe kindlasti ka neid artikleid:

Brit Mesipuu, Milos reklaam, sotsiaalmeedia turundus, sisuturundus
Brit Mesipuu

Tegevjuht, sisulooja, koolitaja

MILOS OÜ
tel.+372 521 5511
brit@milos.ee
https://www.facebook.com/milosreklaam
https://ee.linkedin.com/in/britmesipuu