Interneti turvalisuse ja veibi loengud koolides

Loengu eesmärgiks on anda vastavalt tellitud koolitusele lastele teadmisi ja praktilisi juhiseid, kuidas kaitsta end internetis varitseda võivate ohtude eest ja/või infot veibi olemuse, ohtude ja päriselu näidete põhjal.

Netiturvalisuse loengu teemade hulka kuuluvad muuhulgas küberkiusamine, turvalise parooli loomine, sotsiaalmeedias ohutult käitumine ja valeuudiste ära tundmine jne. Pikemas programmis ka must turg, sealhulgas keelatud toodete ostmine ja kasutamine (nt e-sigaret). Kuna küsitakse tihti viimasel ajal just veibi teemadel (minu artikli veibi teemal leiate siit), toon eraldi välja, et üldjuhul jääb selle teema katmine internetiturvalisuse loengus 10-15min kanti ja toon sujuvalt sisse seoses musta turu all. Räägin sellest, et nad ei tohi neid omada, paljudel juhtudel isegi täiskasvanud ei tohi. Neid ei tohi tellida, kuigi see on lihtne. Samuti räägin, mida veibid sisaldavad, sealhulgas nikotiinivabad. Mis on ohud, mida võib sisaldada mustalt turult ostetud veip (taaslaetud, põletusohtlik, teadmata sisaldus ja kangus) ning räägin ka kuidas öelda ei ja mida teeb veip sinu kehaga.

Lühem programm sobib kõige paremini vanusele 4-9 klass, kuid olen koolitamas käinud ka lapsi alates esimesest kuni viimase kooliklassini. Pikem programm kuni gümnaasiumini.

Nö. puhtalt veibi teemaline loeng käsitleb nii e-sigaretti/veippi ja põgusalt ka mokatubakat. Nende ohud, riskid, reaalsed tagajärjed Snapchati ja TikToki noorte kogemustel, abi leidmise võimalused jms.

Telli koolitus brit@milos.ee

Turvaline internetikasutus lastele

Internetiturvalisuse ja veibi koolituste hinnad

  1. 1) Internetiturvalisus 1 – 35-45 minutit maksumusega 80€+km (lisandub transport Tartust). Seega mahub kenasti ühe koolitunni sisse. Optimaalne õpilaste arv on kuni 2 klassi.
  2. 2) Internetiturvalisus 2 – Ca 1 tund maksumusega 120€+km (lisandub transport Tartust). Põhjalikum libauudiste, internetitrollide ja deep fake osa. Samuti räägin pisut pikemalt mustast turust ja sealt toodete ostmisest, muuhulgas e-sigareti teemal (vaata ka veibi artiklit). Siin on sageli olnud osalejaid kuni viie klassi jagu ja korraldatud aulas/saalis.
  3. 3) Keskendub e-suitsu ehk veibi teemadele – põhjused, tagajärjed, must turg ja täiendavad ohud, lühi- ja pikaajalised tagajärjed jpm. Kestvus 1tund ja maksumus 120€+km või kestvus 45 minutit ja hind 90eur+km (lisandub transport Tartust).

Olen viinud läbi ka kümneid netiturvalisuse loenguid lapsevanematele ning 30+ loengut lapsevanematele ja õpetajatele seoses veibi ja noortega. Oma kooli või omavalitsusse tellimise huvi korral kirjuta julgesti!

Koolitusi saame läbi viia nii koolis kohapeal kui ka mugavalt e-õppena! Optimaalne osalejate arv ühel loengul on kuni 50 õpilast, kuid erandkorras olen teinud ka kuni 80.

Koolituse tellimine

Koolituse tellimiseks kirjuta brit@milos.ee!

Laste suud teeb magusaks Yummikommid!