Interneti turvalisuse loengud koolides

Loengu eesmärgiks on anda lastele teadmisi ja praktilisi juhiseid, kuidas kaitsta end internetis varitseda võivate ohtude eest.

Teemade hulka kuuluvad muuhulgas küberkiusamine, äppide laadimine, turvalise parooli loomine, sotsiaalmeedias ohutult käitumine ja valeuudiste ära tundmine. Pikemas programmis ka must turg, sealhulgas keelatud toodete ostmine ja kasutamine (nt e-sigaret). Kuna küsitakse tihti viimasel ajal just veibi teemadel (minu artikli veibi teemal leiate siit), toon eraldi välja, et üldjuhul jääb selle teema katmine 10-15min kanti ja toon sujuvalt sisse seoses musta turu all. Räägin sellest, et nad ei tohi neid omada, paljudel juhtudel isegi täiskasvanud ei tohi. Neid ei tohi tellida, kuigi see on lihtne. Samuti räägin, mida veibid sisaldavad, sealhulgas nikotiinivabad. Mis on ohud, mida võib sisaldada mustalt turult ostetud veip (taaslaetud, põletusohtlik, teadmata sisaldus ja kangus) ning räägin ka kuidas öelda ei ja mida teeb veip sinu kehaga.

Lühem programm sobib kõige paremini vanusele 4-9 klass, kuid olen koolitamas käinud ka lapsi alates esimesest kuni viimase kooliklassini. Pikem programm kuni gümnaasiumini.

Turvaline internetikasutus lastele

Internetiturvalisuse koolituste hinnad

  1. 1) 35-45 minutit maksumusega 80€+km (lisandub transport Tartust). Seega mahub kenasti ühe koolitunni sisse. Optimaalne õpilaste arv on kuni 2 klassi.
  2. 2) Ca 1 tund maksumusega 120€+km (lisandub transport Tartust). Põhjalikum libauudiste, internetitrollide ja deep fake osa. Samuti räägin pisut pikemalt mustast turust ja sealt toodete ostmisest, muuhulgas e-sigareti teemal (vaata ka veibi artiklit). Siin on sageli olnud osalejaid kuni viie klassi jagu ja korraldatud aulas/saalis.
  3. 3) Keskendub e-suitsu ehk veibi teemadele – põhjused, tagajärjed, must turg ja täiendavad ohud, lühi- ja pikaajalised tagajärjed jpm. Kestvus 1tund ja maksumus 120€+km (lisandub transport Tartust)

Koolitusi saame läbi viia nii koolis kohapeal kui ka mugavalt e-õppena!

Mitme koolituse tellimisel võimalik erikokkulepped!

Laste suud teeb magusaks Yummikommid!

Koolituse tellimine

Koolituse tellimiseks kirjuta brit@milos.ee või kasuta siinsamas asuvat päringuvormi.