Millal postitada Facebooki? Mis on parim aeg Instagrami postituseks?

Milline on parim aeg Facebooki postitada? Aga Instagrami?

Millal postitada Facebooki? Mis on parim aeg postitada Instagrami? Sellised küsimused on koolitustel ühed levinuimad, eriti alustavatel ettevõtetel.

Minu ühene vastu on tavaliselt – see sõltub. See sõltub alates sinu tegevusvaldkonnast ja sihtrühmast, lõpetades väljas oleva ilma ja kalendritähtpäevadega. Seega sellist maagiliselt toimivat ühte müstilist päeva ja kellaaega oleks liialdatud öelda.

Kõige täpsema vastuse saad vaadates ise oma Facebooki ja Instagrami statistikast. Lisaks mõeldes veel sihtrühma tavalisele päevale ja sekka veel õues olevale ilmale (suvel kuuma päikesega kipuvad ju inimesed pigem õues olema) ning suursündmustele, kus su ostjad osalevad ja seeläbi vähem aega sotsiaalmeedias veedavad.

Aga kui oled alustav ettevõte, puudub sotsiaalmeedia leht, millele statistikale toetuda? Ja kui pole seejuures veel päris täpselt määratlenud ka sihtrühma? Mida siis teha?

Suured uuringud on leidnud need magusad ajad, millal postitada Facebooki ja mis on parim aeg Instagrami postituse tegemiseks. Toetungi allolevas nüüd SproutSocial uuringule, mille täispikka versiooni saad vaadata siit. Pikas uuringus on välja toodud head postitamise ajad ka valdkondade lõikes, mina keskendun aga valdkondade üleselt parimate postitamise aegade välja toomisele.

Millal postitada Facebooki?

Millal postitada Facebooki
Millal postitada Facebooki. SproutSocial

SproutSociali tulemuste järgi on parim aeg Facebooki postituse tegemiseks kolmapäev 11st 13ni. Samuti Neljapäev ja reede, kuid reede puhul nihkub postituse tegemise aeg varasemaks. Kõige vähem atraktiivsem päev on see eest aga pühapäev.

Siin ei ole ju tegelikult suuri üllatusi. Välja arvatud ehk see tähelepanek, et tükk aega on soovitatud muidu ka teisipäeva postituste tegemiseks. Nüüd on nihkunud see päeva võrra aga edasi.

Kuid veelkord, see ei ole kivisse raiutud reegel ja sõltub sinu tegevusalast. Toon näitena enda poolt hallatava vehklejanna Julia Beljajeva Facebooki fännilehe, kus võin vabalt postitusi võistlustest teha nädalavahetustel ja ei ole mingit probleemi levikuga. Tema sihtrühma lihtsalt huvitab võistluste kulg ja seetõttu nad neid postitusi ka jälgivad. Seega sõltub sisust, mida sinna lood.

Kuid kui otsid lähtepunkti, millest alustada, võivad kolmapäevad postitamiseks olla hea alguse märgiks.

Facebooki postituse ajad kokkuvõtlikult:

  • Parim aeg postitamiseks on kolmapäev 11st 13ni.
  • Parim päev Facebookis postitamiseks on kolmapäev.
  • Nii öelda kõige turvalisem kellaaja vahemik on argipäevadel 9st 15ni.
  • Pühapäev on kõige väiksema kaasatusega päev.
  • Tagasihoidlikum kaasatuse vahemik on kellaajad 17st 07ni.

Kust leida parim aeg Facebookis postitamiseks?

Kui sul on toimiv Facebooki leht, saad vaadata oma lehe statistikat Facebook Analytics’ist.

Millal postitada Facebooki. Milos reklaam.
Millal postitada Facebooki. Milos reklaam.

Siin ma näen, et minu ettevõtte (Milos reklaam) FB konto postitamise parimaks ajaks soovitatakse neljapäeva pärastlõunat kell 14. See on viimase 28 päeva puhul olnud Facebooki arvates suurimat kaasatust saanud kellaaeg. Lehe peamiseks sihtrühmaks on seejuures (väike)ettevõtjad ja seega B2B valdkond.

Millal postitada Facebooki. Autokool.
Millal postitada Facebooki. Autokool.

Ka autokooli puhul, mida haldan, soovitab ta neljapäeva. Küll aga veidi varasemat kellaaega. Siin on sihtrühmaks pigem nooremad, 20ndate ringis inimesed, kes on omale B-kategooria lube tegema hakkamas või juba tegemas.

Julia lehelt vaatab mulle vastu aga hoopis selline pilt. Ehk siis esmaspäeva hommik.

Millal postitada Facebooki. Julia Beljajeva
Millal postitada Facebooki. Julia Beljajeva

 

Seega loo moraal on, et enda ettevõttele sobivaima aja vaatamiseks tutvu Facebook Analyticsiga. Kui aga oled alustav ettevõte ja ideedest esialgu puudus, võid proovida kolmapäeva lõunast aega.

 

Millal postitada Instagrami?

Milline on parim aeg postitada Instagrami SproutSociali andmetel, on näha alloleval pildil.

Millal postitada Instagrami
Millal postitada Instagrami. SproutSocial

Ka siin on võitjaks kolmapäev, kuid veel enam reede ennelõuna 10 ja 11 vahel. Minu jaoks on see isegi pisut üllatav. Olen harjunud mõtlema, et Instagramis käiakse hommikul enne tööle / kooli minekut, põigatakse läbi lõunapausil toitu oodates jne. Siin aga on soovitus suisa keskhommikul.

Aga nagu näha siis selliseid „magusaid“ postitamise aegu on siin pisut vähem, kui Facebookis. Olen ka seda meelt, et Instagramis käiakse lühemat aega aga sagedamini, kui Facebookis. Seega on veidi keerulisem leida seda ideaalset kellaaega ja päeva.

Instagrami postituse ajad kokkuvõtlikult:

  • Parim aeg postitamiseks on kolmapäev 11st ja reedel 10-12ni.
  • Parim päev Instagramis postitamiseks on kolmapäev.
  • Nii öelda kõige turvalisem vahemik postitamiseks on teisipäevast reedeni vahemikus 10st 15ni.
  • Pühapäev on kõige väiksema kaasatusega päev.
  • Tagasihoidlikum kaasatuse vahemik on kellaajad 23st 03ni.

 

Kust leida parim aeg Instagramis postitamiseks?

Kui sul on toimiv Instagrami leht, saad ka siin vaadata oma jälgijate aktiivsust. Selleks mine ö. hamburgerimenüüle ehk paremal ülal nurgas asuval kolme kriipsu peale. Sealt leia „Insights“. Allpool on pildid „Audience“ jaotisest.

Esmalt siis minu enda lehekülg ehk Milos reklaam. Päevade lõikes on enim jälgijaid aktiivsed kolmapäeval. Kellaajaliselt kolmapäeviti on parim aeg keskpäeva kanti.

 

Millal postitada Instagrami. Milos
Millal postitada Instagrami. Milos

Mis kell postitada Instagramis. Milos
Mis kell postitada Instagramis. Milos

Kui nüüd vaadata autokooli, siis tema puhul on parimad päevad esmaspäev ja teisipäev ning kui esmaspäeva kellaaega valida siis pigem just õhtu poole.

Millal postitada Instagrami. Autokool
Millal postitada Instagrami. Autokool

Mis kell postitada Instagramis. Autokool
Mis kell postitada Instagramis. Autokool

Kokkuvõtteks

Nii nagu alustasin – ühte maagilist kellaaega ja nädalapäeva, mis sobiks kõigile, ei ole. Seda tõestavad ka näited nö. elust enesest. Kui sa oled aga alustav ettevõte ja endal andmeid praegu napib, võib proovida nädala keskpaika ja (enne)lõunaseid aegu. Piisava info tekkimise korral tasub aga kindlasti vaadata, mida ütlevad sinu enda numbrid.

 

 

Brit Mesipuu, Milos OÜ, Milos reklaam, sisuloome, koolitused, turundus
Brit Mesipuu

Tegevjuht, sisulooja, koolitaja

MILOS OÜ
tel.+372 521 5511
brit@milos.ee
https://www.facebook.com/milosreklaam
https://ee.linkedin.com/in/britmesipuu