Kasulikud tööriistad turundajale

15 + 6 Google Chrome, Gmail jt – laiendid sotsisiaalmeedia turundajatele

Järgnevas artiklis pakun sulle välja tööriistad / laiendid / rakendused, mida võid oma igapäeva töö hõlbustamiseks ja/või põnevamaks muutmisel kasutada.

Olen nad pannud siia suvalises järjekorras, mitte pingerea alusel. Neid laiendeid on muidugi sadu, kuid siin on üks väike valik, mis netis guugeldades silma jäid. Mõne neist võtsin ka endale (igapäevasesse) kasutusse. Vaata järgi, äkki leiad endale ka mõne abimehe!

1.    Check My Links – leia katkised lingid

Check My Links on tasuta laiend, mis võimaldab sul tuvastada, kas plaanitavas või olemasolevas artiklis kõik lingid ikka töötavad nii nagu peaksid.

Installi laiend, ava leht, millel linke soovid kontrollida, ja kliki „Check My Links“ ikoonile. Seejärel kuvab ta üleval paremal kastis saadud tulemused. Katkised listid on punased, problemaatilised kollased ja korras lingid rohelised.

Laiendid. Milos kujundus. Check My Links.
Check My Links

2. Momentum – püsi joonel

Installides Momentumi, meenutab see iga uue akna avamisel, mis oli su tänase päeva peamine eesmärk. Sama teeb ta ka iga uue päeva alguses, kuvades seda päeva peamise tööna. Et sa ikka teelt kõrvale ei kalduks! Samuti saad lisada väiksemaid ees ootavaid tööülesandeid to do listi.

Lisaks kuvatakse ka kohalik ilm ning inspireerivad pildid ja mõtteterad.

Väikse lisatasu eest saad selle ühendada mõnede teiste kalendritega (nt Google Tasks ja Trello).

Laiendid. Milos kujundus. Momentum
Momentum

3. Save To Pocket

Kui leiad midagi Chromest, mida soovid hiljem vaadata/lugeda, salvesta see Pocketisse. See, mida salvestasid, sünkroonitakse automaatselt nii telefoni, tahvelarvuti kui arvutiga, nii et saad seda vaadata igal ajal, igas seadmes.

Saad lisada ka tag’e, et sarnaseid salvestisi siis kiirelt leida.

4. Save To Google Drive

Sarnaselt eelmisega, võimaldab ka see laiend huvipakkuvaid lehti salvestada. Kuid selle puhul salvestuvad nad Google Drive’i.

5. Mailtrack For Gmail & Inbox  – luges, ei lugenud?

Selle vidina abil saad silma peal hoida, kas kiri läks kohale ja kas ning kui palju seda avati. Vahel oleks nii väga vaja ju teada, kas ta lihtsalt eirab mu kirja või äkki tõepoolest ei ole veel lugenud 🙂

Laiendid. Milos kujundus. Mailtracker
Mailtracker

6. SEO META in 1 CLICK – kas SEO-ga on kõik ikka korras?

Salvesta SEO META in 1 CLICK ja hoia silm peal, kas su lehega on ikka kõik korras. Samuti saad vaadata, kuidas konkurentidel läheb 🙂 .

Allpool on näha FB lehe analüüsi. Hmm… 🙂

Laiendid. Milos kujundus. SEO META in 1 CLICK
SEO META in 1 CLICK

7. MozBar

Sarnaselt eelmisega, saad ka selle MozBar vidina abil igasugu kasulikku infot ja praktilist nõu, kuidas oma koduleht veelgi edulisemaks muuta.

8. StayFocusd – pane endale piirangud!

StayFocusd funktsiooniga määra endale aeg, kui palju ühel või teisel lehel päevas aega võid veeta. Kui see aeg saab täis, pead järgmise päevani lehest eemal viibima 🙂

9. Discoverly – kus ta veel on?

Peale Discoverly lisamist, saad vaadata Gmailis, Linkedinis, FB-s, Twitteris näha, kus see inimene veel esindatud on, kes on teie ühised sõbrad, mis Twitteri säutse teinud jne. (Minul isiklikult kõikjal korralikku infot ei näita).

10. GIPHY For Chrome – lisa vestlusesse särtsu juurde

Kui soovid lisada vestlusse veidi särtsu gif piltide näol, kasuta GIPHY’t. Toetab: Gmail, Facebook, Twitter, Slack, Hipchat.

Postitust luues, avad rakenduse, otsid sobiva pildi ning lohistad postituse aknasse. Nii lihtne see ongi.

Laiendid. Milos kujundus. Giphy
Giphy

11. Share to Facebook – aitab copy-paste’ist

Tõmmates alla laiendi Share to Facebook, saad ühe klikiga ükskõik, mis lehel olles, mugavalt seda linki jagada oma FB seinal, Messengeris, gruppides jne.

12. Hootsuite Hootlet – jaga, kommenteeri, otsi lähedal asuvaid säutse jpm

Hootsuite Hootlet on taaskord üks võimalus mugavalt jagada ja ajastada postitusi, otsida märksõna ja asukoha põhiselt postitusi jpm.

13. Save to Facebook – salvesta Facebooki

Kasutan väga palju FB-s salvestamise funktsiooni, et hiljem, kui rohkem aega, pikemaid artikleid rahulikult järgi lugeda. Nüüd on võimalus salvestada FB-sse aga linke ka väljast poolt FB-d. Kuid salvestised on kõik üheskoos FB-s salvestatutega.

Save to Facebook – sellest on saanud üks mu igapäevaselt kasutatav rakendus.

14. Zest – mida teised turundajad soovitavad?

Zest.is – taaskord üks paljudest uudiseid ja artikleid kokku koguv rakendus. Lehel on võimalus siis vaadata teiste turundajate poolt soovitatud (tihtipeale nende endi omad 🙂 ) artiklid üle erinevate platvormide. Mingeid lisaideid ja teisi vaatenurki ikka võib leida.

15. FBlikeinviter  – vähenda käsitööd

Kui kasutad ära võimalust oma postitust like’inud inimesi käsitsi kutsuda ka lehte meeldivaks muutma, saab käsitööd vähendada Fblikeinviter abil.

Laiendid. Milos kujundus. Invite
Invite

Veel mõned leiud:

Loodan, et leidsid ka endale siit mõned head abistavad laiendid – vidinad. Ootan kindlasti ka sinu lahedaid leide, kirjuta julgelt kommentaaridesse!

 

Brit Mesipuu, Milos OÜ, Milos reklaam, sisuloome, koolitused, turundus
Brit Mesipuu

Tegevjuht, sisulooja, koolitaja

MILOS OÜ
tel.+372 521 5511
brit@milos.ee
https://www.facebook.com/milosreklaam
https://ee.linkedin.com/in/britmesipuu