Intervjuu ajakirjale “Pere ja Kodu”

Brit Mesipuu
Brit koos kaksikute Jorgeni ja Laureeniga (1a 7k), vanema tütre Meribeli (6a) ja kass Tommiga. Pilt: Lauri Kulpsoo

Intervjuu ajakirjale “Pere ja Kodu” oktoober 2017

Briti lugu: kaksikute kõrvalt turundusguruks

Brit Mesipuu (33) on kolme lapse ema, kel 2016 aasta veebruaris sündisid kaksikud. Raseduse ajal lõi Brit koos abikaasaga ettevõtte, et reklaamklippe ja kujundustöid hobi korras tegev mees saaks teenust pakkuda ka ettevõtetele. Kui kaksikud olid aga kolmekuused, tundis Brit, et on aeg hakata ettevõttesse ise rohkem panustama.

Brit mõistis, et tahab olla ka midagi muud, kui ainult ema. „Mu elu oli piisavalt keeruline, viisakalt öeldes sõitis mul mingi hetk katus ära, sest terve mu päev koosneski ainult laste söötmisest, pepude pesemisest, magama panemisest. Tekkis totaalne lüpsilehma tunne ja tajusin, et ma ise ei olegi enam mitte keegi,“ räägib ta.

Selleks, et end aeg-ajalt beebimaailmast välja murda, hakkas Brit vabadel hetkedel lugema erinevaid turundusteemalisi aritikleid ning kuulama sportimise ajal põnevaid turundusalaseid podcaste. „Kui õhtul lapsed magama sain, siis kirjutasin päeval õpitu viisakamasse vormi ja avaldasin meie perefirma koduleheküljel ning Facebookis,“ räägib ta.

Vajadus olla kasulik

Järk-järgult läks pall veerema, asjalikele artiklitele tekkis lugejaskond ning Britti hakati kutsuma ka koolitustele esinejaks. „Mulle meeldis, et minu päeva hiilgavaim hetk ei olnud enam toidetud ja puhtad lapsed, vaid sekka näiteks telefonikõne võõralt inimeselt, kes minu kirjutatud artiklist oli kasu või abi saanud,“ selgitab Brit.

Praeguseks on Milos kujundus- ja reklaamitööde ettevõttest saanud perefirma, mis pakub mitmesuguseid turundusteenuseid ning kus Brit tegutseb tegevjuhi, sisuturundaja ja koolitajana ühes isikus.

Kui mõne uue artikli avaldamise tähtaeg kuklas trummeldab, tabab Brit end tänaseni aeg-ajalt mõttelt, et miks end lisakoormusega piinab. „,Parem oleks ju niisama lebotada ja lastega põrandal mängida. Samas tunnistan, et ma ei ole päris see beebiema, vaid vajan veidi ka muid väljundeid. Aasta-ema tiitlile selle valju väljaütlemisega just ei kandideeri, kuid säravatest tunnustustest on kõige olulisem rahulolevate laste silmad. Mitmed targad inimesed on öelnud, et kui ema on rahulolev, on ka lapsed õnnelikud. Tuletan seda endale pidevalt meelde, kui süümekad tekivad.

Küll aga ootan suure õhinaga, mil vanem tütar järgmine aasta kooli läheb. Nii väga tahaksin koos temaga õppida ja toetada. Selles vanuses laste ema võiks vist lõputult kaua olla“.

Sihikindlus kõige aluseks

Emapuhkusel ettevõtlusega tegelemiseks peab Briti sõnul olema äärmiselt sihikindel ning oskama planeerida oma aega väikelaste kõrvalt. „Teen seda kõike parema tuleviku nimel. CV-l ei anna kolm lasteaiaealist last plusspunkte, mõeldakse kohe haigusteperioodi peale. Koduse ettevõtjana saan aga alati vajadusel lapse lasteaiast koju jätta, sest haigused tulevad enamasti üleöö,“ räägib Brit.

Ettevõtjana naudib Brit vabadust teha tööd mistahes asukohast. „Kui tahan saan võtta lapsed ja minna randa ning seal nokitseda või hoopis suunduda Mulgimaale isatallu. Unistan, et üks hetk oleks meie perefirma sellises faasis, kus saaksime seda vabadust mehega mõlemad nautida,“ ütleb Brit.

Teistele emapalgal olevatele ning oma firmast unistavatele naistele soovitab Brit haarata härjal sarvist. „See on parim ja turvalisem aeg ära proovida, kas ettevõtlus sulle üldse sobib või ei. Emapalk jookseb sel perioodil sulle nii ehk naa sisse ning kui midagi välja ei tule, saad alati oma tavatööle naasta,“ räägib Brit.

Tihti peale öeldakse, et aega ei ole ju, ei saa. Vabandusi leiab alati. Loobuge pidevast FB seina vahtimisest ja laste võrdlemisest erinevates foorumites. Kasutage seda aega pigem enese harimiseks. Ka pool tundi päevas, ja nii 7 päeva järjest, annab kokku päris märgatava silmaringi laienemise.“